TNPW060376K8BEEA
Mfr.Part #
TNPW060376K8BEEA
Description
RES 76.8K OHM 0.1% 1/10W 0603
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Power (Watts) :
0.1W, 1/10W
Resistance :
76.8 kOhms
Supplier Device Package :
0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%